Makaleler

Güncel makalelerimin tümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Haz 10, 2021
VIP KOÇLUĞU NEDİR?

Arzu edilen hedefe, performansa ve yaşam tatminine ulaşmak için koç ve VİP arasında kurulan planlı bir gelişim ilişkisidir. Kendi belirledikleri sonuçlara ulaştırmak için yetkinliklerini artıran, kendi yönetimlerinde geliştiren ve cesaretlendiren ortam ve koşulları yaratan bir eylemdir.

Devamını Okuyun

Haz 10, 2021
SİYASETÇİ KOÇLUĞU NEDİR?

Arzu edilen hedefe, performansa ve yaşam tatminine ulaşmak için koç ve siyasetçi/siyasetçi adayı arasında kurulan planlı bir gelişim ilişkisidir. Kendi belirledikleri sonuçlara ulaştırmak için yetkinliklerini artıran, kendi yönetimlerinde geliştiren ve cesaretlendiren ortam ve koşulları yaratan bir eylemdir.

Devamını Okuyun

Haz 10, 2021
KADIN YÖNETİCİLERLE YOL ARKADAŞLIĞI YAPAN BİR ÜST DÜZEY YÖNETİCİ KOÇU: H. HANDAN ÖZTÜRK

Arzu edilen hedefe, performansa ve yaşam tatminine ulaşmak için koç ve yönetici arasında kurulan planlı bir gelişim ilişkisidir. Kendi belirledikleri sonuçlara ulaştırmak için yetkinliklerini artıran, kendi yönetimlerinde geliştiren ve cesaretlendiren ortam ve koşulları yaratan bir eylemdir.

Devamını Okuyun

Haz 10, 2021
KENDİNİ TANI, HEDEFE ODAKLAN, KAZAN!

Öğrenci Koçluğu, arzu edilen hedefe ve performansa ulaşmak için koç ve öğrenci arasında kurulan planlı bir gelişim ilişkisidir. Öğrencilerin kendi belirledikleri sonuçlara ulaşması için var olan potansiyellerini maksimize eden, kendi yönetimlerinde geliştiren ve cesaretlendiren, ortam ve koşulları yaratan düşünce doğurucu bir süreçtir.

Devamını Okuyun